PATT0603E4992BGT1
detaildesc
PATT0603E4992BGT1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PATT0603E4992BGT1
Package:
0603
Description:
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 0.15W 0603
User Guide
Mfr Vishay Dale Thin Film
Series PATT
Tolerance ±0.1%
Resistance 49.9 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.15W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±25ppm/°C