PAT0805E2612BST1
detaildesc
PAT0805E2612BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PAT0805E2612BST1
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
0805
Description:
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/5W 0805
User Guide
Mfr Vishay Dale Thin Film
Series PAT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 26.1 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±25ppm/°C