P1330R-273J
detaildesc
P1330R-273J
API Delevan Inc.
Product No:
P1330R-273J
Description:
FIXED IND 27UH 657MA 425MOHM SMD
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 27 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 425mOhm Max
Current Rating (Amps) 657 mA
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 324mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz