MWW5FT825R
detaildesc
MWW5FT825R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MWW5FT825R
Description:
RES 825 OHM 1% 5W AXIAL
Series MWW
Package Tape & Reel (TR)
Features Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 825 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.330" Dia x 0.925" L (8.38mm x 23.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±20ppm/°C