MWW3JB82R0
detaildesc
MWW3JB82R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MWW3JB82R0
Description:
RES 82 OHM 5% 3W AXIAL
Series MWW
Package Bulk
Features Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 82 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±20ppm/°C