MWW1JB220R
detaildesc
MWW1JB220R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MWW1JB220R
Package:
Axial
Description:
RES 220 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series MWW
Package Bulk
Features Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 220 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.385" L (3.43mm x 9.78mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±20ppm/°C