MVM7JB4K70
detaildesc
MVM7JB4K70
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MVM7JB4K70
Package:
Radial Lead
Description:
RES 4.7K OHM 5% 7W RADIAL
Tolerance ±5%
Resistance 4.7 kOhms
Composition Metal Oxide Film
Failure Rate -
Power (Watts) 7W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 1.594" (40.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Radial Lead
Temperature Coefficient ±200ppm/°C