MR3JT20L0
detaildesc
MR3JT20L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MR3JT20L0
Description:
RES 0.02 OHM 5% 3W AXIAL
Package Tape & Reel (TR)
Features Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
Tolerance ±5%
Resistance 20 mOhms
Composition Metal Foil
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 275°C