MR3JBR100
detaildesc
MR3JBR100
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MR3JBR100
Description:
RES 0.1 OHM 5% 3W AXIAL
Series MR
Package Bulk
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
Tolerance ±5%
Resistance 100 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 275°C