MR3FT45L0
detaildesc
MR3FT45L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MR3FT45L0
Description:
RES 0.045 OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance ±1%
Resistance 45 mOhms
Composition Metal Foil
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 275°C