MR1JB22L0
detaildesc
MR1JB22L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MR1JB22L0
Package:
Axial
Description:
RES 0.022 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series MR
Package Bulk
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
Tolerance ±5%
Resistance 22 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.385" L (3.43mm x 9.78mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 275°C