Home / Circuit Breakers / MN2-B-34-250-2-2BA-B-C
MN2-B-34-250-2-2BA-B-C
detaildesc
MN2-B-34-250-2-2BA-B-C
Carling Technologies
Product No:
MN2-B-34-250-2-2BA-B-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series M
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL1077
Number of Poles 2
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 500mA