
Rohm Semiconductor
Product No:
MMBZ27VCLFHT116
Manufacturer:
Package:
SSD3
Manufacturer Standard Lead Time:
-
Datasheet:
-
Description:
TVS DIODE 22VWM 38VC SSD3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.361
$0.361
10
$0.29735
$2.9735
100
$0.1577
$15.77
500
$0.10374
$51.87
1000
$0.070547
$70.547
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Not For New Designs |
| Power - Peak Pulse | 40W |
| Base Product Number | MMBZ27 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SSD3 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 25.65V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 38V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 22V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A |