
Rohm Semiconductor
Product No:
MMBZ27VALT116
Manufacturer:
Package:
SSD3
Manufacturer Standard Lead Time:
-
Datasheet:
-
Description:
TVS DIODE 22VWM 40VC SOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.228
$0.228
10
$0.18905
$1.8905
100
$0.100415
$10.0415
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Type | Zener |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Not For New Designs |
| Power - Peak Pulse | 40W |
| Base Product Number | MMBZ27 |
| Operating Temperature | - |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 42pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SSD3 |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 25.65V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 40V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 22V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A |