MLFM25FTC470K
detaildesc
MLFM25FTC470K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFM25FTC470K
Description:
RES 470K OHM 1% 0.4W MELF 0204
Features Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 470 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±50ppm/°C