MLFM25FTC120K
detaildesc
MLFM25FTC120K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFM25FTC120K
Package:
0204
Description:
RES 120K OHM 1% 0.4W MELF 0204
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series MLFM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 120 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±50ppm/°C