MLFM15FTC330R
detaildesc
MLFM15FTC330R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFM15FTC330R
Package:
0102
Description:
RES 330 OHM 1% 1/5W MELF 0102
Features Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 330 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case MELF, 0102
Product Status Active
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0102
Temperature Coefficient ±50ppm/°C