MLFA25JTD30R0
detaildesc
MLFA25JTD30R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA25JTD30R0
Description:
RES 30 OHM 5% 0.4W MELF 0204
Tolerance ±5%
Resistance 30 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±100ppm/°C