MLFA25JTD2K70
detaildesc
MLFA25JTD2K70
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA25JTD2K70
Package:
0204
Description:
RES 2.7K OHM 5% 0.4W MELF 0204
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series MLFA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±5%
Resistance 2.7 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±100ppm/°C