MLFA25FTC15K0
detaildesc
MLFA25FTC15K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA25FTC15K0
Description:
RES 15K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 15 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±50ppm/°C