MLFA1JTD33K0
detaildesc
MLFA1JTD33K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA1JTD33K0
Description:
RES 33K OHM 5% 1W MELF 0207
Tolerance ±5%
Resistance 33 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case MELF, 0207
Product Status Active
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0207
Temperature Coefficient ±100ppm/°C