MLFA1FTC15K0
detaildesc
MLFA1FTC15K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA1FTC15K0
Package:
0207
Description:
RES 15K OHM 1% 1W MELF 0207
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series MLFA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 15 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case MELF, 0207
Product Status Active
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0207
Temperature Coefficient ±50ppm/°C