MLF12FTC820R
detaildesc
MLF12FTC820R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLF12FTC820R
Package:
0207
Description:
RES 820 OHM 1% 1/2W MELF 0207
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series MLF
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 820 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case MELF, 0207
Product Status Active
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0207
Temperature Coefficient ±50ppm/°C