Home / Film Capacitors / MKP1848622084P4
MKP1848622084P4
detaildesc
MKP1848622084P4
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1848622084P4
Description:
MKP 22UF 5% 800VDC RADIAL PITCH
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MKP1848 DC-Link
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Features Low ESR
Tolerance ±5%
Capacitance 22 µF
Termination PC Pins
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial - 4 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 800V
Height - Seated (Max) 1.791" (45.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5 mOhms