MKP1845295204
detaildesc
MKP1845295204
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1845295204
Description:
CAP FILM 9500PF 5% 2KVDC AXIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MKP1845
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 9500 pF
Termination PC Pins
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC 700V
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C