MKP18444124000
detaildesc
MKP18444124000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP18444124000
Description:
CAP FILM 0.12UF 400VAC RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MKP1844
Features -
Tolerance -
Capacitance 0.12 µF
Termination PC Pins
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Product Status Obsolete
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC 400V
Voltage Rating - DC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C