MKP1841277204
detaildesc
MKP1841277204
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1841277204
Description:
CAP FILM 7700PF 5% 2KVDC RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MKP1841
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 7700 pF
Termination PC Pins
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Voltage Rating - AC 700V
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Operating Temperature -55°C ~ 100°C