MKP1841222405
detaildesc
MKP1841222405
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1841222405
Description:
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MKP1841
Features -
Tolerance ±10%
Capacitance 2200 pF
Voltage Rating - AC 220V
Voltage Rating - DC 400V
Operating Temperature -55°C ~ 100°C