MKP1841222404
detaildesc
MKP1841222404
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1841222404
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 400VDC RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MKP1841
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 2200 pF
Termination PC Pins
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Voltage Rating - AC 220V
Voltage Rating - DC 400V
Operating Temperature -55°C ~ 100°C