MKP1841182106
detaildesc
MKP1841182106
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1841182106
Description:
CAP FILM 820PF 20% 1KVDC RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MKP1841
Features -
Tolerance ±20%
Capacitance 820 pF
Voltage Rating - AC 600V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Operating Temperature -55°C ~ 100°C