MKP1839375251G
detaildesc
MKP1839375251G
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1839375251G
Description:
CAP FILM 0.075UF 1% 250VDC AXIAL
Series MKP1839
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Capacitance 0.075 µF
Voltage Rating - AC 160V
Voltage Rating - DC 250V
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C