MKP1839233631
detaildesc
MKP1839233631
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1839233631
Description:
CAP FILM 3300PF 1% 630VDC AXIAL
Series MKP1839
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Capacitance 3300 pF
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC 250V
Voltage Rating - DC 630V
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C