MKP1839111634G
detaildesc
MKP1839111634G
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1839111634G
Description:
CAP FILM 110PF 5% 630VDC AXIAL
Series MKP1839
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 110 pF
Product Status Active
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.433" L (6.00mm x 11.00mm)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC 250V
Voltage Rating - DC 630V
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C