MILS1812R-472K
detaildesc
MILS1812R-472K
API Delevan Inc.
Product No:
MILS1812R-472K
Description:
FIXED IND 4.7UH 471MA 900MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 4.7 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Current Rating (Amps) 471 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 50MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz