MILS1812R-394K
detaildesc
MILS1812R-394K
API Delevan Inc.
Product No:
MILS1812R-394K
Description:
FIXED IND 390UH 105MA 18 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 390 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 18Ohm Max
Current Rating (Amps) 105 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 3.5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz