MILS1812R-332K
detaildesc
MILS1812R-332K
API Delevan Inc.
Product No:
MILS1812R-332K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 3.3UH 534MA 700MOHM SM
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series MILS1812R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 3.3 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Current Rating (Amps) 534 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 61MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz