MILS1812R-222K
detaildesc
MILS1812R-222K
API Delevan Inc.
Product No:
MILS1812R-222K
Description:
FIXED IND 2.2UH 658MA 460MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 2.2 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Current Rating (Amps) 658 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 90MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz