MGM3FT620M
detaildesc
MGM3FT620M
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MGM3FT620M
Description:
RES 620M OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance ±1%
Resistance 620 MOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C