MAX20026SATIE/V+
detaildesc
MAX20026SATIE/V+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX20026SATIE/V+
Package:
28-TQFN (4x4)
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
AUTOMOTIVE PMIC W/ 4 BUCK REGULA
User Guide
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Series Automotive, AEC-Q100
Package Strip
Function Step-Down
Topology Buck
Output Type Adjustable
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-WFQFN Exposed Pad
Product Status Active
Current - Output 200mA
Number of Outputs 4
Base Product Number MAX20026
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 3.2MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 3V
Voltage - Output (Max) 3.8V
Supplier Device Package 28-TQFN (4x4)
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V