Home / Circuit Breakers / MA2-A-03-625-1-A25-B-C
MA2-A-03-625-1-A25-B-C
detaildesc
MA2-A-03-625-1-A25-B-C
Carling Technologies
Product No:
MA2-A-03-625-1-A25-B-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series M
Package Bulk
Breaker Type Switch Only
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL1077
Number of Poles 2
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 25A