M55342K08B127DPWSV
detaildesc
M55342K08B127DPWSV
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342K08B127DPWSV
Description:
M55342K 100PPM 2010 127 1% P WS
Series Military, MIL-PRF-55342, RM2010
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Military, Non-Inductive
Tolerance ±1%
Resistance 127 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate P (0.1%)
Power (Watts) 0.8W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Base Product Number M55342
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C