M55342K06B104ART5
detaildesc
M55342K06B104ART5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342K06B104ART5
Description:
RES SMD 104 OHM 0.1% 0.15W 0705
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Package Tape & Reel (TR)
Features Military, Non-Inductive
Tolerance ±0.1%
Resistance 104 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 0.15W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Base Product Number M55342
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0705
Temperature Coefficient ±100ppm/°C