M55342K04B12B0RWS
detaildesc
M55342K04B12B0RWS
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342K04B12B0RWS
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
1505
Description:
RES SMD 12K OHM 0.1% 0.15W 1505
User Guide
Mfr Vishay Dale Thin Film
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Package Tray
Features Military, Non-Inductive
Tolerance ±0.1%
Resistance 12 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 0.15W
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Size / Dimension 0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Base Product Number M55342
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1505
Temperature Coefficient ±100ppm/°C