M39006/25-0216H
detaildesc
M39006/25-0216H
Vishay Sprague
Product No:
M39006/25-0216H
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 680UF 10% 25V AXIAL
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Hermetically Sealed
Series Military, MIL-PRF-39006/25, CLR81
Package Bulk
Features High Reliability
Tolerance ±10%
Capacitance 680 µF
Failure Rate R (0.01%)
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.126" L (10.31mm x 28.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C