M39006/22-0632H
detaildesc
M39006/22-0632H
Vishay Sprague
Product No:
M39006/22-0632H
Description:
CAP TANT 22UF 5% 100V AXIAL
Type Hermetically Sealed
Series Military, MIL-PRF-39006/22, CLR79
Package Bulk
Features High Reliability, Wet Tantalum
Tolerance ±5%
Capacitance 22 µF
Failure Rate R (0.01%)
Product Status Active
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C