M1579-B-3506-AL
detaildesc
M1579-B-3506-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1579-B-3506-AL
Features -
Material Aluminum
Product Status Active
Length - Overall 0.579" (14.70mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm)
Screw, Thread Size M3.5x0.6
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)