M1535-B-3005-B-14
detaildesc
M1535-B-3005-B-14
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1535-B-3005-B-14
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFBRIGH
Type Round Standoff
Color -
Package Bulk
Plating Copper, Tin
Features -
Material Brass
Product Status Active
Length - Overall 0.118" (3.00mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.236" (6.00mm)
Screw, Thread Size M3x0.5
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)