M1535-A-3005-AL-7
detaildesc
M1535-A-3005-AL-7
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1535-A-3005-AL-7
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFCLEAR
Type Round Standoff
Color Clear
Package Bulk
Plating Iridite
Features -
Material Aluminum
Product Status Active
Length - Overall 0.193" (4.90mm)
Diameter - Inside 0.150" (3.80mm)
Diameter - Outside 0.236" (6.00mm)
Screw, Thread Size M3x0.5
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)