M1508-C-3005-SS-26
detaildesc
M1508-C-3005-SS-26
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1508-C-3005-SS-26
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFBLACK
Type Round Standoff
Color Black
Package Bulk
Plating Oxide, Black
Features -
Material Stainless Steel
Product Status Active
Length - Overall 0.567" (14.40mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm)
Screw, Thread Size M3x0.5
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)