M1508-A-3005-B
detaildesc
M1508-A-3005-B
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1508-A-3005-B
Features -
Material Brass
Product Status Active
Length - Overall 0.508" (12.90mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm)
Screw, Thread Size M3x0.5
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.594" (15.08mm)